Google Reader

Hello!

Od 1 lipca znika Google Reader... Nie wiadomo do końca jakie zmiany wprowadzi Google w związku z obserwatorami, więc już teraz przetransportowałam się na Bloglovin'.

Jeśli chcecie być na bieżąco z moimi wypocinami, to zapraszam Was tutaj:

A jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie? Macie może jakieś świeższe info niż ja?

Red Lipstick

Komentarze

 1. Żadne zmiany, GR to tylko czytnik RSS, obserwatorzy nie mają nic do niego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. właśnie coś takiego i ja czytałam, dlatego... no panika ;)

   Usuń
  2. Spam atak :) -->

   http://babska-torebka.blogspot.com/2013/04/a-wg-mnie-obeserwatorzy-nie-znikna.html

   Usuń
  3. czytałam, czytałam. Jednak pewności nie mamy do samego końca...

   Usuń
  4. Ja już w sumie jestem pewna, po dłuższym zastanowieniu się. W żadnym oficjalnym oświadczeniu, ani w komentarzach nie piszą o blogerach. Piszą tylko o czytniku + kilka dodatkowych gadżetów, które zlikwidują. Wsród nich jest Google Cloud Connect, ale to narzędzie do Office`a. Nie wiem, może ktoś nie doczytał i stąd podejrzenia co do obserwatorów.
   Przecież logicznie patrząc, obserwatorzy i lista czytelnicza z panelu to podstawa blogowania, a blogspot jest jedną z większych platform blogowych, zniszczyć obserwatorów to jakby zamknąć całą platformę.

   I najważniejszy argument - w pomocy technicznej bloggera nadal można czytać i o Google + i o Obserwatorach, piszą, że zdobywanie obserwatorów jest jedną z ważniejszych rzeczy, i że Google + może w tym pomóc, ale jeśli nie jesteśmy co do niego pewni, to mamy się nie przenosić na Google +. Informacje był niedawno aktualizowane. Nie ma nawet wzmianki na temat, ewentualnej likwidacji Obserwatorów. A na stronie Google Readera i w pomocy był dopisek, że zostanie wyłączony. Ja się czuję bezpieczna :)

   Usuń
  5. Nimva, może i masz rację... Ja zrobiłam Bloglovin w razie W. Wolałabym jednak, żeby zostało tak, jak jest :)

   Usuń
  6. Nimva, też mi się tak wydaje. Jakby padło obserwowanie to 90% użytkowników zniknęłoby z blogspota, bo ciężko byłoby odbudować to co się stworzyło... Dzięki tej opcji wiekszość ludzi decyduje się na bloggera. Eh ;)

   Usuń
  7. Ja też zrobiłam :P No nie zaszkodzi, zawsze to dodatkowy kanał. Zbierałam się długo, ale to mi dało ostatecznego kopa :) Chociaż naprawdę szczerze wątpię, żeby nam zrobili coś takiego. Google Reader łatwo zamienić na pierwszy lepszy inny czytnik, a Google Frend Connect, czyli nasze obserwowanie już nie. To za bardzo integralna część blogspota. To by dopiero był bunt gdyby coś takiego wyłączyli :D

   Usuń
  8. Mam nadzieję!

   Bunt? To byłaby 4 wojna światowa!

   Usuń
  9. Też się tam przeniosłam, ale też mam nadzieję, że będzie tak jak mówicie :)

   Usuń
 2. Też o tym słyszałam. Też już jestem na Bloglovin :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też mi się wydaje, że raczej obserwatorzy nie znikną. Google raczej nie pominęłoby takiej informacji i odpowiednio wcześniej proponowałoby np przerzucenie się na Google + albo coś w tym stylu.

  OdpowiedzUsuń
 4. widziałam na jakimś zagranicznym blogu print screen z maila napisanego do google w sprawie obserwatorów i z odpowiedzią, że nie zamierzają ich likwidować. co prawda to był skandynawski blog i skandynawskie Google, ale domyślam się, że dotyczy wszystkich krajów.

  ktoś puścił niepotwierdzoną plotkę i powstał zamęt na blogach ;) zresztą tak samo jak w przypadku informacji o cookies, których nie musimy posiadać na blogach, bo zamieszczone są na amerykańskich serwerach (a dyrektywa obejmuje jedynie UE).

  OdpowiedzUsuń
 5. Zmian nie będzie co do obserwatorów,ale bloglovin to też fajna sprawa:)

  OdpowiedzUsuń
 6. nie ma żadnych informacji ale na wszelki wypadek założyłam :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. o tak, panika co do obserwatorów zauważalna, ale kompletnie nieuzasadniona, bo obserwatorzy nie znikną ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dla mnie to bez znaczenia, Bloglovin mam od jakiegoś czasu i jest wygodniejszy pod kątem śledzenia blogów a RSS szkoda, wielka szkoda :/ Może coś nowego się pojawi w to miejsce. Bo Czytnik był wygodny dla całego mnóstwa tematów poza blogami, bo przecież nie samą blogosferą człowiek żyje :P

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja wgl nie wiem co to jest ani nic o tym nie słyszałam :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam nadzieję, że zmiana nie będzie miała nic wspólnego z obserwatorami ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty